Путешествия по Крыму
Объявление форума

ГлавнаяО клубеФестивалиСтудия АППоэзияАфишаМузыкаКонтактыГостеваяФорумМемориалЛицаАртСсылки


»   Дальние походы »   Путешествия по Крыму
RSS

Путешествия по Крыму

Путешествия по Крыму

Текущий рейтинг темы: Нет

Выводить сообщения
<<Назад  Вперед>>Модератор: SokartПечать

 
Алла
Долгожитель форума

Алла
Откуда: Сумы
Всего сообщений: 863
Ссылка

Дата регистрации на форуме:
29 нояб. 2007
Літо, ах, літо!.. Хто не любить літо? Мабуть, і не знайдеться таких людей. Бо літо – це відпочинок, цікаві подорожі, враження, спогади на цілий рік…
Недарма кажуть, що як людина працює, так вона й відпочиває. Якщо влітку відпочинок вдався, то й навчатися, і працювати набагато легше. Енергії хоч відбавляй! Чи не так? А ще важливо, щоб такий відпочинок був активний, оздоровчий, цікавий, пізнавальний, а тому незабутній…
Дуже хочеться поділитися враженнями про свій літній відпочинок. Бо в мене він був дуже цікавий і, навіть, екстремальний…
Навіщо сидіти вдома, коли у світі є так багато чудових куточків, куди можна потрапити!?
Ще із студентських років мені дуже подобалось подорожувати, тому зайнялась туризмом. Це були і пішоходні походи, і водні на байдарках по бурхливих річках, і гірські до Карпат, Кавказу, Криму, а останнім часом – це ще й екстремальний автотуризм.
Цим літом мені вдалося відвідати Крим, проїхати складними дорогами, що ведуть через три кримські гірські плато – Карабі, Демерджі, Ай-Петрі – із сходу до заходу.
То й що, почнемо подорож?..
Бухти Золотого на Керченському півострові просто вражають своєю унікальною природою, ажурним берегом, засипаним піском, що зникає у ласкавому морі, а також цілим натовпом саранчі, павуків та змій…
А Тиха бухта біля Коктебеля! Спочатку вразив ландшафт, якийсь інопланетний. Звісно, викупались у морі, омолодилися (бо там на дні є шар косметичної глини, що дуже корисний для шкіри), але вилізли з води не немовлятами (Слава Богу!). Місця біля Коктебеля освітлюють життя і діяльність видатного поета М. Волошина. Тут розташований його будинок, тут він похований. Нам вдалося піднятися на круту гору, де знаходиться його могила, обкладена камінням із надписами. Камінці люди приносять із собою, принесли і ми…
Тиха бухта закінчується мисом Хамелеон – гострокінечною горою, що виступає у море. Названа вона так тому, що змінює свій колір залежно від погоди й освітлення. Звісно, закортіло піти туди. Чим далі ми йшли, тим вужчою ставала стежка, а з обох боків від неї починалася прірва… Але ж екстрім так екстрім!
Наступного дня ми потрапили до унікального місця не тільки в Криму, але й у світі. Це Карадаг – єдине в Криму місце вулканічного походження. Вулкан, що заснув мільйони років тому, залишив скелі із напівдорогоцінним камінням, кожна з яких має свою назву, бухти, де ми пропливли на катері, так звані Золоті ворота (скеля із проходом), скеля Іван Розбійник… Потрапили на Біостанцію в музей, а далі – п’ять годин по крутому підйому наверх. Яка ж там краса!!! Скелі вражають своїми формами (ми навіть осідлали так званого Пряничного коня, і з того часу вважаємось покорителями Карадагу!). Поряд розташована Свята гора, де похований святий монах і куди давно заборонено ходити стороннім, але стежка не заростає туди. Вдалені видно закриту з радянських часів лабораторію по вивченню Космоса та НЛО. Це все навіює щось таємниче, нерозгадане…
А далі – Новий Світ. Унікальне місце! Заповідник Караул-Оба. Вузька стежка веде через скелі, вкриті реліктовими соснами, можевеловими кущами та гірськими квітами. Море там – блакитне, прозоре, глибоке. Скелі утворюють бухточки, лагуни, гроти. Я вперше в житті побачила підводний світ власними очима! Враження незабуваючі! Ми так захопилися, що незчулися, як стемніло. Ніч в горах, серед каміння, разом із цикадами, які голосно співали – це теж вразило. Особливо коли прийшлось вимощувати каміння для палатки, а зранку сніданок був на каміннях. Далі ми лізли вгору! Гора близько шестисот метрів, дуже крута. Земля, каміння сипалися з-під ніг, але зате які ж краєвиди нам відкрилися нагорі!!!
Довелося нам побувати в Ялтинському Нікітському ботанічному саді, де ростуть унікальні рослини, квіти, дерева. Найбільше запам’яталися секвойя (найвище у світі дерево, росте до 110 метрів заввишки) і дерево-стриптизерша, що знімає свою кору і стоїть голим, дотики залишають на цьому ніжному дереві опіки.
Їдемо далі, та проїхати мимо Воронцовського парку, Ластівкиного гнізда не змогли. Воронцовський палац і парк – гарне місце для прогулянок. Привернули увагу скульптурні зображення левів, що охороняють вхід до палацу. Їх зробили майстри школи відомого італійського скульптора Д. Бонанні у І половині ХІХ ст. І тільки один лев виготовлений особисто майстром, він зображений сплячим. Дуже тонка робота!
На шляху до Байдарських воріт ми побували у Фороській церкві, що розмістилась прямо понад урвищем на великій скелі. Далі наш шлях ішов у гори, до Скельської печери. Мені доводилося бувати у печерах, екстрім повний, хоча цього разу нас у печеру не пустили. Виявилося, що там знайшли якусь невідому науці комаху, яку приїхали досліджувати вчені з різних країн, а заодно вивчати жителів печери, що живуть там з юрського періоду.То хай собі займаються! А ми поїдемо далі.
Почався дощ. Та ще й який! Просто стіна! Довелося чекати. В той день ми потрапили у місця близько річки Чорна. Не знаю, чому Чорна, бо вода в ній просто зеленого кольору! Ось такий собі синьо-зелений колір! Кажуть, що то якісь мінерали у воді. У планах було пройти по Чорноріченському каньйону, по суперекстремальній стежині…
Доки ми чекали посмішки сонця після дощу, нас зацікавила гора поряд, на якій де-не-де виднілися якісь будови. Виявилося, що це бункер, побудований в радянські часи як командний пункт на випадок війни. Звісно, що ми полізли в бункер! Навколо жодної душі, одні кози пасуться. В бункері темно, та ми були з ліхтариками, щоб не впасти у колодязі, а тунель тягнувся нескінченно, мабуть, через всю гору…Споруда велична,скільки марної праці зроблено! Та все одно, краще хай не буде війни! А такі споруди ніколи не будуть потрібними…
І от, нарешті, подорож по річці Чорній. Прийшлось переправлятися вброд через річку, вода холоднюща, градусів шість-вісім. Далі – по берегу, який переходив у скелі. Стежина дійсно виявилась екстремальною – вона проходила то над прірвою, то по крутим скелям, то зникала зовсім, і тоді треба було плигати по камінням між бурхливими потоками води… Зате скільки задоволення! Краса навкруги! Як у казці!
Іще один каньйон вразив мене своєю красою – Великий каньйон. Уявіть, бурхлива річка тече між горами, утворює водоспади,купелі, печерки… А навкруги – чарівна зелень, мох, джерела із дуже смачною, просто солодкою, водою…
До речі, ви знаєте, що таке аквідук? Аквідук – міст через річку, по якому по жолобу тече вода із джерела. Отже, вода тече начебто навхрест: внизу річкова, а по мосту – джерельна вода. Нам довелося навіть помацати аквідук. Цікаво!
Ще одним наміром у нашій подорожі було заглянути до печерного міста Ескі-Кермен. У Криму взагалі багато печерних міст, найвідоміші – Ескі-Кермен, Мангуп, Чуфут-Кале. Мені довелося ще раніше побувати в них. Але тоді нам не вдалося залізти до самого низу осадного колодязя 31 метр глибиною, бо він закінчувався проваллям, і спорядження нам не вистачило тоді. Цього разу ми таки залізли в той колодязь!
Відпочили під Мангупом у селищі із філософською назвою Хаджи-Сала (місце пізнаннясенсу життя). Відвідали Чайхану, спробували пізнати сенс життя, і поїхали в Долину Донаторів, в якій розташований печерний храм. На високій скелі стоїть хрест, а в самій скелі вирубана кімната, де стоять ікони, лежать молитовні книги, на стінах фрески, правда, дуже пошкоджені якимись варварами. Святе місце. Кажуть, що цей храм був один із перших після хрещення Русі Володимиром Великим…
Окрім мандрівок, у мене є ще одне хоббі – я люблю співати. Маю музичну освіту, але піаніно важкувато брати у походи, тому навчилась грати на гітарі. А ще у мене дуже багато знайомих і друзів-бардів, з якими я маю можливість зустрітися у бардівському таборі в Криму. В цей табір приїжджають барди з усіх усюд, починаючи з України, Молдови, Білорусі, Росії (навіть Косомольськ-на –Амурі, повірте, це дуже далеко), а також Чехії, Фінляндії, Німеччнини, США та ін. Отже, моя подорож завершилася у колі друзів приємним спілкуванням, піснями, веселими святами, прогулянками, спогляданням заходу сонця, і, обов’язково – гарним настроєм!
Мій відпочинок, безумовно, вдався! Чого бажаю і вам!

 
Григорий
Начинающий


Всего сообщений: 44
Ссылка

Дата регистрации на форуме:
21 окт. 2009

Дякую за чудову розповідь про мандрівку та запрошую всих хто полюбляє подорожі на першу творчу зустріч присвячену цьому райському куточку планети - 22 жовтня (четвер) зал мистецтв бібліотеки ім. Шевченко. Початок о 17 год. 30 хв.

 
Алла
Долгожитель форума

Алла
Откуда: Сумы
Всего сообщений: 863
Ссылка

Дата регистрации на форуме:
29 нояб. 2007
Хочеться ще поділитися фото, в мене накопилося вже багато цікавих фотоматеріалів. Спробую принести до Клубу Мандрівників, а також із задоволенням послухаю розповіді інших мандрівників про Крим.

 
Григорий
Начинающий


Всего сообщений: 44
Ссылка

Дата регистрации на форуме:
21 окт. 2009
После небольшого перерыва (пропущена одна встреча ) клуб путешественников возобновляет свои встречи .Тема та же :Крым В четверг 12 ноября Сергей Басанец "Поход на перевал Верхний Шелен" также будет поставлен вопрос об организациии выездного заседания клуба по уборке територии в районе базы Зеленый Гай.Приглашпем всех неравнодущных! Начало 17ч 30 м.

 
Алла
Долгожитель форума

Алла
Откуда: Сумы
Всего сообщений: 863
Ссылка

Дата регистрации на форуме:
29 нояб. 2007
Очень хотелось бы попасть на встречу, будем стараться! Но если вдруг что-то не получится, пишите, Григорий, про ваши планы, с удовольствием присоединимся!

 
Григорий
Начинающий


Всего сообщений: 44
Ссылка

Дата регистрации на форуме:
21 окт. 2009
И глупо звать его
"Красная Ницца"
и скушно
звать
"Всесоюзная здравница"
Нашему Крыму
с чем сравнится?
Не с чем нашему
Крыму
сравниватся!

В четверг 19 ноября в клубе отчет Сергея Панченко "Весь Крым" - пешие походы весной летом и октябрьский поход 2009 г. Начало 17ч. 30м.

 
Григорий
Начинающий


Всего сообщений: 44
Ссылка

Дата регистрации на форуме:
21 окт. 2009
В четверг 11 марта приглашаю на очередную встречу в клубе путешественников :
1 Тимофей Арбузов "Что такое GPS@
2 Отчет о клубной поездке в г Лебедин
Начало 17ч 30 мин зал искуств библиотеки им Шевченко

 

<<Назад  Вперед>>Модератор: SokartПечать

»   Дальние походы »   Путешествия по Крыму
RSS

1 посетитель просмотрел эту тему за последние 30 минут
В том числе: 1 гость, 0 скрытых пользователей

Последние RSS
Концерт Гриши Данского в Киеве
Вересневі акорди - молодежной студии КАП БУЛАТ
Ансамбль ЧУЖАСИ Лето.Послевкусие
КАП БУЛАТ та "КРАЇНА ДРУЗІВ"
Уроки вокала,постановка дыхания

Самые активные 5 тем RSS


Время выполнения скрипта: 0.0994. Количество выполненных запросов: 15, время выполнения запросов 0.0527
Бард Топ ТИЦ Page Rank Icon
Hosted & designed by TRM.
Contented by "Bulat".